تعمیرات مایکروفر تهران

تعمیرات ماکروفر تهران

تعمیر مایکروویو

 

عیب یابی ماکروفر و عیب یابی ماکروویو در نهایت تشخیص نوع خرابی هزینه جداگانه‌ای غیر از ایاب و ذهاب تعمیرکار در محل دارد که به هزینه خود قطعه ماکروفر جهت تعمیر یا تعویض اضافه میگردد.

نکات مهم و موثر در تعیین قیمت تعمیرات مایکروفر تهران

 • مدل و برند مایکروفر میتواند برای تعیین هزینه تعمیرات بسیار تاثیرگزار باشد.
 • نوع و میزان خرابی قطعه بسیار مهم است؛ اگر میزان خرابی زیاد باشد پس هزینه بیشتری باید پرداخت کرد.
 • اگر قطعات ماکروفر نیاز به تعویض داشته باشند قطعا قیمت تعمیر افزایش می‌یابد.

بعد از تعمیر و تعویض قطعات ماکروفر آیا قطعات گارانتی دارند؟

برای این موضوع دقت داشته باشید که تعمیرگاه معتبر پس از تعمیر و تعویض قطعه ماکروویو یا ماکروفر برای همان قطعات به مدت 3 ماه گارنتی دریافت می‌کنید تا در صورت هرگونه ایراد برای همان قطعات قیمت تعمیر ماکروفر به صورت رایگان محاسبه گردد.

خدمات نمایندگی تعمیر مایکروویو:

 • تعمیر مگنترون
 • تعمیر فن یا ترانس دستگاه
 • تعویض ورق میکا داخل ماکروویو
 • تعمیر موتور گردون
 • تعمیر تاچ پنل یا پنل دکمه‌های
 • تعمیر میکروسوییچ‌ها و شاخک درب دستگاه
 • تعمیر گریل ماکروفر یا ماکروویو
 • تعمیر منبع تغذیه دستگاه
 • تعویض مگنترون، پنل تاچ و دیگر قطعات اصلی

تعمیر ماکروفر

برای تعمیر ماکروفر تعمیرات ماکروویو در کارگاه نمایندگی حتما باید به تعمیرکاری مراجعه یا ارتباط برقرار کنید که شناخت کافی از قطعات ماکرفر و عیوب آن داشته باشد. افراد متخصص و کاربلد این امر می توانند در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین کیفیت تعمیر ماکروفر شما را انجام دهند. هم چنین با توجه به برند ماکروفر خود می توانید به یکی از نمایندگی ها آن هم مراجعه کنید. در زیر به عوامل مختلفی که خرابی ماکروفر را نشان می دهد اشاره می کنیم.

استفاده از ظروف فلزی یا ظروف با چاپ فلزی داخل ماکروفر بیشترین دلیل خرابر آن است.

ماکروفر غذا را گرم نمی‌کند

گرم نکردن غذا ماکروفر مربوط به مگنترون دستگاه است. مگنترون قطعه اصلی ماکروفر است که امواج را متساطع می‌کند. اگر مگنترون خراب باشد امواج ساطع نشده و غذا را گرم نمی‌کند. خرابی ترانس دستگاه هم می‌تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. البته خرابی ترانس نیز تا حدی به مگنترون مربوط می‌شود. چرا که در این صورت ترانس ولتاژ کافی را برای مگنترون تامین نکرده و به همین امواجی از آن ساطع نمی‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی ماکروویو، استفاده از ظروف با چاپ فلزی است. این ظروف باعث برگشت اشعه در دستگاه شده و برای مگنترون دستگاه مشکلات جدی ایجاد می‌کنند. از دلایل دیگر خرابی مگنترون می‌توان به نبود فاصله مناسب بین پشت دستگاه و محفظه قرارگیری اشاره کرد. این موضوع باعث برگشت هوای گرم به داخل دستگاه و آسیب به مگنترون می‌شود. همچنین روشن کردن ماکروویو بدون قرار دادن مواد غذایی در آن از دیگر دلایل بروز این مشکل است.

ظروف چدنی باعث برگشت اشعه در ماکروویو می‌شود و مگنترون دچار مشکل خواهد شد.

جرقه زدن ماکروفر

اگر چیزی داخل ماکروفر دارید آن را خارج کنید و اگر باز هم شاهد جرقه زدن آن بودید به تعمیرکار جهت تعمیر ماکروفر در منزل مراجعه کنید. اگر ماکروفر جرقه بزند، مشکل از آنتن مگنترون یا ورق میکا داخل کابین است. همچنین رنگ پریدگی داخل کابین ماکروفر می‌تواند باعث ایجاد جرقه شود.

چرا ماکروفر خاموش می‌شود؟

یکی از مشکلاتی که هنگام کار با ماکروفر انجام می‌شود خاموش شدن ناگهانی آن و پریدن فیوز است. برخی تعمیرکاران برای حل این مشکل فیوز را یکسره می‌کنند. اما یک تعمیرکار متخصص می‌داند که فیوز ماکروفر به این راحتی‌ها خراب نمی‌شود و مشکل آن را باید در جای دیگری جست و جو کرد. برای چنین مواردی با بررسی کامل ماکروفر قطعه معیوب تشخیص داده شده و مشکل آن برطرف می‌شود.

نچرخیدن سینی ماکروفر

علت اصلی این موضوع اشکال موتور گردان ماکروفر است. موتورهای گردان ماکروفرهای موجود داخل ایران در سه نوع 220، 24 و 12 ولت وجود دارند که بسته به نوع برند متفاوت هستند. تعمیرکار باید موتور متناسب با مارک ماکروفر را روی آن قرار دهد تا عملکرد سینی به حالت عادی برگردد.

چرا لامپ ماکروفر کم نور است؟

معمولا ماکروفرها برای کارهایی نظیر گرم کردن غذا یا یخ زدایی نور لامپ کمتر از حالت عادی است. چرا که برای این موارد افراد معمولا نمی‌خواهند وضعیت غذای داخل ماکروفر را به دقت بررسی کنند و نیاز به نور زیادی ندارند. اما اگر لامپ ماکروفر شما همیشه کم نور است، مشکل از تنظیمات دستگاه است. در این حالت با تنظیم مجدد دستگاه مشکل برطرف شده و نور لامپ عادی می‌شود.

چرا صفحه لمسی کار نمی‌کند؟

ماکروفرهایی که صفحه لمسی دارند، خرابی این صفحه مشکل بزرگی است. این موضوع معمولا مربوط به خرابی تاچ پنل ماکروفرها است. تعمیرکارهای نابلد یا سودجو برای آن که بتوانند هزینه بیشتری از مشتری دریافت کنند، راه حل این مشکل را تنها تعویض پنل بیان می‌کنند.

خرابی تاچ‌پنل ماکروفر بیشتری دلیل برای کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر است.

با تعمیر تاچ پنل هیچ تغییری در ظاهر پنل ایجاد نشده و تنها تغییرات جزئی مدار الکترونیکی آن انجام می‌شود. این تغییرات باعث بالا رفتن عمر دستگاه شده و هزینه‌های تعمیرات بعدی را نیز کم می‌کند.

چه خرابی‌هایی شامل تعمیر می‌شود؟

خدمات تعمیر، تعویض و سرویس زیر می‌بایست از طرف تعمیرگاه ماکروفر یا تعمیرکاران با ضمانت صورت گیرد. خدمات ارائه شده باید با ضمانت چندروزه تست قطعات و کارکرد دستگاه، ضمانت‌نامه کتبی باشند.

 • سوختگی لامپ داخل ماکروفر
 • تعمیرات از کار افتادن گریل
 • نچرخیدن سینی داخل ماکروفر
 • از کار افتادن پنل ماکروفر
 • از کار افتادن تایمر
 • خراب شدن دکمه‌ها یا تاچ پنل
 • فیوز سوزاندن ماکروفر
 • باز نشدن دری دستگاه
 • روشن نشدن یا جرقه زدن ماکروفر
 • تعمیر صداهای غیرعادی ماکروفر
 • خطای روی صفحه ماکروفر

تعمیر ماکروفر با ضمانت!

ضمانت یا تضمین کارهای خدماتی یکی از مهمترین مواردی است که هم برای ما مهم است و هم باید به آن توجه زیادی کنیم. ضمانت تعمیر ماکروفر باید انتظاری باشد که ما از تعمیرکار خود یا نمایندگی تعمیر ماکروفر داشته باشید.

تعمیرگاه‌های مجاز ماکروفر ضمانت کتبی 30 تا 365 روز قطعات، ضمانت اورجینال بودن قطعات و ضمانت بازگشت وجه یا تعمیر مجدد (اگر قطعه خراب شده از طرف تعمیر کار مجدد خراب شد) را به شما خواهند داد.

تضمین خدمات مهمترین دلیلی است که شما باید از نمایندگی یا کارگاه‌های مجاز و معتبر تعمیر ماکروفر خدمت دریافت کنید.

بیشترین دلایل خرابی ماکروفر

اصلی‌ترین دلیل خرابی ماکروفر قرار دادن ظروف فلزی یا ظروف با چاپ فلزی است. این ظروف اشعه‌های ساطع شده را به داخل کابین دستگاه برمی‌گردانند و در نهایت به مگنترون آن آسیب می‌رسانند. آسیب به مگنترون دستگاه به منزله از کار افتادن کامل آن است. چرا که مگنترون قلب اصلی ماکروفر است که امواج را ساطع کرده و باعث گرم شدن یا درست شدن غذا در آن می‌شود.

تعمیر ماکروفر در منزل

تعمیر ماکروفر از طرف متخصصین امکان‌پذیر است. تعمیرات مایکروویو باید از طرف نمایندگی یا تعمیرگاه‌های مجاز صورت بگیرد. تعمیرکار یا نماینده معرفی شده از طرف نمایندگی تعمیر ماکروویو باید پس از تحویل ماکروفر به شما داخل سربرگ رسمی رسید تحویل ارائه دهد.

داخل این سربرگ مشکلات احتمالی ماکروویو یا ماکروفر شما درج خواهد شد و نماینده یا تعمیرکار آن را مهر و امضاء خواهد کرد. پس از بررسی خرابی ماکروفر یا ماکروویو، هزینه تعمیرات ماکروفر یا ماکروویو به شما اعلام خواهد شد.

برخی از خرابی‌ها، امکان دارد تعمیرات در محل انجام شود و در صورت تشخیص سرویس کار ماکروف یا نماینده، تعمیر ماکروفر شما باید داخل تعمیرگاه انجام شود.

چرا تعمیرکار ماکروویو مجاز؟

یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از خدمات تعمیر ماکروویو این است که آن را به یک تعمیرکار مجاز بسپارید. چرا که در این صورت خیالتان راحت است که قطعات اصلی بر روی دستگاه شما نصب شده و مدت کوتاهی پس از تعمیر نیاز به تعمیر مجدد پیدا نخواهید کرد و در نهایت از پرداخت قیمت صرفه جویی خواهد شد.

یکی از کارهایی که تعمیرکاران غیرمجاز هنگام تعمیر ماکروویو شما انجام می‌دهند، استفاده از مگنترون‌های تقلبی مشابه اصل است. مگنترون قطعه اصلی ماکروویو است که همه کارهای این دستگاه به سلامت آن مربوط است. متاسفانه این قطعات تقلبی آنقدر حرفه‌ای طراحی شده‌اند که تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن‌ها کار هرکسی نیست. به همین دلیل با مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروویو مجاز می‌توانید از اصل بودن مگنترون تعویض شده مطمئن باشید.

مگنترون قطعه اصلی ماکروویو است که همه کارهای این دستگاه به سلامت آن مربوط است.

یک مثال برای استفاده از تعمیرکار یا نمایندگی تعمیر ماکروویو باتجربه:

برخی مواقع نیز ماکروویو یا ماکروفر شما هنگام روشن شدن فیوز پرانده و خاموش می‌شود. یک تعمیرکار غیرمجاز فیوز دستگاه را یکسره کرده و برای مدتی کوتاه این اشکال را برطرف می‌کند. اما باید بدانید که فیوز ماکروویو یا ماکروفر خیلی دیر خراب می‌شود و شاید این مشکل مربوط به خرابی فیوز نبوده و اشکال دیگری در دستگاه وجود دارد. با مراجعه به یک تعمیرکار مجاز تعمیر ماکروفر این اشکال تشخیص داده شده و در اسرع وقت برطرف می‌شود.

تعمیر ماکروویو در تهران

تِهْران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. این شهر در سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت داشته است و براساس برآورد سال ۲۰۱۸ سازمان ملل متحد، ۳۸مین[۷][۸] شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا می‌باشد. کلان‌شهر تهران نیز دومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

از دید ناهمواری‌های طبیعی، تهران به دو ناحیهٔ دشتی و کوهپایه‌ایِ البرز تقسیم می‌شود و گسترهٔ کنونی آن از ارتفاع ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح دریا امتداد یافته‌است. تهران دارای اقلیم نیمه‌خشک است. در بیشتر سال‌ها، فصل زمستان نیمی از کل بارش‌های سالانهٔ تهران را تأمین می‌کند و تابستان نیز کم‌باران‌ترین فصل در تهران است.

تهران شهری با گوناگونی گروه‌های قومی است اما جمعیت خارجی آن کم است. به عنوان بزرگ‌ترین شهر فارسی‌زبان جهان، اکثریت مردم تهران را فارسی‌زبانان تشکیل می‌دهند و بیشتر مردم این شهر رسماً مسلمان و شیعهٔ دوازده‌امامی هستند. دیگر جوامع مذهبی در تهران شامل اهل سنت، بهائیان، زرتشتیان، مسیحیان و یهودیان می‌شود.

 

 

سخن آخر

با توجه به قیمت‌های بالای لوازم خانگی، انجام تعمیرات آن‌ها را نمی‌توان به هر فرد یا شرکتی سپرد. در رابطه با ماکروفر و ماکروویو هم همین موضوع صدق می‌کند. از طرفی اشکالات و ریزه‌کاری‌های زیادی در تعمیر این دستگاه وجود دارد که نیازمند تبحر و تجربه است. پس بعد از اینکه متوجه ایرادی در دستگاه خود شدید از فرد یا شرکتی مطمئن بخواهید آن را تعمیر کند.

قطعات فنی ماکروفر را از قطعه کالا بخواهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
ثبت ديدگاه

− 6 = 4

آیا نیاز به راهنمایی دارید ؟